Македонски рап

Македонски рап смотреть последние обновления за сегодня на .

Slatkaristika feat. 2Bona - Dijamanti [Official Video]

11181828
81396
2816
00:03:35
28.02.2019

BUY ON: 🤍 Music Video by Slatkaristika & 2Bona performing "Dijamanti" Produced by Inovativa Group 2019 Follow Slatkaristika 🤍 🤍 Follow 2Bona 🤍 🤍 Performers: Slatkaristika & 2Bona Music: Marko Marinkovic-Slatkaristika Lyrics: Marko Marinkovic-Slatkaristika, Antonio Stojanovski, Mario Jelic Arrangement: Ivan Jovanov - Iwayo & Mario Jelic Kun Mix & Mastering: Ivan Jovanov - Iwayo Video: God Eye Production Dron: Tomislav Zivkovic Special Thanks: Hotel Dolce Internacional (c) ALL RIGHTS RESERVED Inovativa Group For bookings: 00 389 70 340 499 For bookings in Bulgaria: 00359882211411 Facing The Sun Copyright Management

Raus - PUTIN (Official video)

2959822
45695
2453
00:02:18
05.07.2020

© Publishing & copyright - Gorilla Tv/All rights reserved ► Listen on all streaming platforms! Join Gorilla Family: 🤍 Music by: Raus Lyrics by: Raus Beat by: Beats inside beats Mix & Master by: Flexin3d Sound effects by: Tomislav Zivkovic Directed, filmed and edited by: Tomislav Zivkovic Follow Raus: 🤍instagram: 🤍 🤍facebook: 🤍 Follow Tomislav Zivkovic: 🤍instagram : 🤍 🤍facebook: 🤍 Booking Raus: +389 70 454 296

RAUS X FYRE - CASH MONEY 💵 (Official video) Prod. by NMD

1624481
25466
1557
00:02:23
03.03.2021

© Publishing & copyright - Gorilla Tv/All rights reserved ► Available on all streaming platforms! 🤍 Join Gorilla Family: 🤍 Music by: Raus Lyrics by: Raus & Fyre Beat by: NMD Mix & Master by: Toby Mazhar Directed, filmed and edited by: Tomislav Zivkovic Follow Gorilla TV: 🤍instagram: 🤍 Follow Raus: 🤍instagram: 🤍 🤍facebook: 🤍 Follow Fyre: 🤍instagram: 🤍 Follow Tomislav Zivkovic: 🤍instagram : 🤍 🤍facebook: 🤍 Booking Raus: +389 70 340 499 Lyrics: Ref: cash money матирам не сум џандар али збирам cash money матирам као кличко нокаутирам x2 Verse Raus: брат за брат војска брутална не ме дели од брат курва политика не влагате у траг ја мењам жицата ист народ и крв ви ебам мамицата пуна гас не глеам на сат се пунам со кеш као познат адвокат манири бахати као аристократ madafaka in the game шах мат се ми клиза телефон стално блица блица иам радилица и роба на гица абракадабра пуна банка black mamba на бело санкам Ref: cash money матирам не сум џандар али збирам cash money матирам као кличко нокаутирам x2 Verse Fyre: България Македония, бате балканска е кликата Заедно сме силни да го духа политиката Няма сме балъци ви играеме по свирката Ако ни ядосате ви влизаме с мотиката Аз съм махленския поп, дай ми расото Ако свърши кеша ще удариме инкасото Няма кво да лафим отдалеч личи си класата Всички са авери, ма накрая сам на масата Всичко живо брате тука търси cash money Куките въртят в квартала, момчетата са на тръни Уж авери сте големи, ма в съда ще те издъни Вера никому девиза татуиран на врата ми Ref: cash money матирам не сум џандар али збирам cash money матирам као кличко нокаутирам x2

Македонски рап на касети(од времето)

4375
65
12
00:01:59
03.11.2011

Mala kolekcija za uspomen kako se slusalo rap na vremeto presnimuvanje od kaseta na kaseta od cd na kaseta(bidejki ne bea uste rasireni vo biznisot i bea skapi ) 98-99ta,sekakov rap, makedonski aritsi kako Dns Most Wanted Cista Okolina crna tacka Saf Protiv site . ... .... Nekogas moze ke bide interesno da se chujat :)

Топ 3 македонски рап стихови

1812
24
0
00:00:57
18.05.2017

Може и подобро, не викам не.

2Bona - Joker

23491237
147829
4381
00:03:21
08.03.2020

🌐 Slušajte 2Bona - "Joker" na svim streaming platformama 🤍 🛑 SUBSCRIBE: 🤍 🟢 Bassivity Digital na Spotify: 🤍 Izvršna produkcija : Bassivity Digital Režija/Scenario: Nemanja Novaković Direktor Fotografije : Nemanja Novaković First AD: Doroteja Kovačević Producent : Aleksandar Pejčić Video produkcija: NN-media +38162357368 Montaža : Strahinja Jovanović Kolor korekcija : Nemanja Novaković Sarfer : Jovan Nikolić Stedicam : Petar Stojanović Scenograf : Nikola Kraljik Mua : Ena Jovic Hair : Aleksandar Gligorievski Style: Vanja Pantin Music Video by 2Bona performing “Joker“ Connect with 2Bona 🤍facebook: 🤍 🤍instagram: 🤍 Music: Mario Jelikj & Antonio Stojanovski Lyrics: 2Bona Arrangement: Ivan Jovanov - Iwayo Mix & Master: Ivan Jovanov - Iwayo, Mario Jelikj For Bookings 2Bona: +38970340499 Booking Europe 2Bona: +41763472910 #juznivetarserija #S01E04

Nesho - Balkanizam (Official Music Video 2019)

396214
6634
581
00:04:23
23.02.2019

Artist : Nesho 🤍 🤍 Lyrics : Nesho ( Nenad Stavrovski ) Music & Arrangement : Temelko Andreev Mix & Mastering : Temelko Andreev 🤍 🤍 Video Camera : Darko Spasovski , Temelko Andreev , Nenad Stavrovski Video Edit & Color Grading : Temelko Andreev & Nenad Stavrovski Drummer : Toshe Jakimovski Supporting Squad : Gemidzii - Veles/Avtorizacija Recorded & produced by Sidechain Production 🤍 Текст : Ова е Балкан , слика стара таму каде израснав и почнав да се градам традиција се претвори во сурова транзиција па боли ко ќе видам младиве се без амбиција И нема живот ко шо глеам се е сиво сивило сигурно стари памтиш како ти било била спокојна фамилија спокој во Југославија па сменето е времето разложено иронија А стара мајка прашува "каде си сине"? синот печали на страна активен и кога спие ! а спие некаде во држава кај шо е странец сам на пат изигран и преварен е од балканец Ко Македонец гордо стоиш цврсто камен брате правата ги имаш но се вее туѓо знаме дал ќе знае твојот син коренот негов од кае можеби ќе биде горд можеби и ќе се кае Како и да е , да се вратиме на Балкан брза едукација е да станеш профи вандал иста политика е ништо не се менува ни перат мозоци се краде истите ги снемува А секој нешто знае брат и секој се придерува на никој не му текнува своето да го негува страшно ти делува твој менталитет па ствараш непријатели го чуваш својот свет 2X Несакам да бидам далеку од мојот БАЛКАН Поделен е народов со омраза на БАЛКАН Геноцид на нација во душата на БАЛКАН Тежина на ланецот се дели твојот БАЛКАН Бришете историја на земјава од БАЛКАН Со маки сме се родиле сме децата на БАЛКАН Каде и да одам носам спомени од БАЛКАН Во мене балканец нема бегање од БАЛКАН Нешто ми мириса тешко како на темјан ако имаш некој близок мртов , лесна му земја Нешо е паталец па морав тажна песна но се претвoрам во Спартанец луд ко ќе ме зезнат Ситуацијава ретко кога е трезна гори Македонија од Тетово до Преспа смрди околината од Србија до Босна водиме во светот победа медал ни бронза Конзулмирам негатива секој ден а омразата е присутна цела ко добар ден , ние сме здрави и живи на маса фини и диви у крвта ракија па сите ни се криви извини Ако ти си дел од ова секојдневие па биди реален и прифати ако ти чини многу зинале за престиж и за пари стари другари поделени се знаете од мали Дали вреди земи ќути превара у твои гени гледам дека сум сам сватив дилам со кретени и делиш се што целиш , цениш знаеш колку вредиш влогот гори систем трул па се пакуеш се селиш Кај и да одиш и на запад нека биде нема место како дома знам го знаеш тоа сине многу биле прават кеш , а почнале од нула бел у коса веќе десет години го нема дома . 2X Несакам да бидам далеку од мојот БАЛКАН Поделен е народов со омраза на БАЛКАН Геноцид на нација во душата на БАЛКАН Тежина на ланецот се дели твојот БАЛКАН Бришете историја на земјава од БАЛКАН Со маки сме се родиле сме децата на БАЛКАН Каде и да одам носам спомени од БАЛКАН Во мене балканец нема бегање од БАЛКАН 8X БАЛКАН

Top 50 Macedonian Rap Songs

1642
35
4
00:17:18
21.12.2021

Бонус песните на крај се песни кои не се доволно по мој вкус за да се најдат на листата на најдобри 50 македонски рап песни, но сепак оставиле големо влијание и трага на македонската рап сцена во одреден период, па на овој начин им оддавам почит.

С.Т.О.П., MC Кошмар: Стриктно македонски рап

330
8
1
00:03:29
01.06.2018

Downloaded from: soundclick.com S.T.O.P., MC Nightmare: Strictly Macedonian Rap Alternate title: STRIKNO MAKEDOSNKI RAP

BUNT *** & DS - Lisja vo esen / Македонски Рап

281
6
0
00:04:21
31.01.2013

Стара олд скул трака од БУНТ и ДС што забележав дека не е поставена, па да ја поставам поради тоа што стварно е старо, квалитетно парче...:)) 1љубов. Уживајте. (Ако случајно ја има негде пред тоа поставено слободно ќе ја отстранам, но не верувам ) Поздрав. ( Очекувајте уште нешто старо, а не е поставено по интернет) :)

Слаткаристика – рап и политика по македонски

2637
37
4
00:06:39
30.11.2018

Абонирай се за профила на Публицистиката на Нова: 🤍 Посети официалния сайт: 🤍 Гледай Нова телевизия на живо: 🤍

BUNT *** & DS - Da Power Is Back / Македонски Рап

114
2
0
00:05:19
31.01.2013

Стара олд скул трака од БУНТ и ДС што забележав дека не е поставена, па да ја поставам поради тоа што стварно е старо, квалитетно парче...:)) 1љубов. Уживајте. (Ако случајно ја има негде пред тоа поставено слободно ќе ја отстранам, но не верувам ) Поздрав. ( Очекувајте уште нешто старо, а не е поставено по интернет) :)

Компилација скречови од Македонски рап- Pt.1

387
10
3
00:06:36
03.12.2015

DJ Chvare DJ Slave DJ Goce SAF DJ Strajk .... PEACE! .... :)

Војдан Запров - Македонски рап

446
6
0
00:03:17
16.11.2020

Војдан Запров - Македонски рап ЗЛАТНО СЛАВЕЈЧЕ 1991

MACEDONIAN RAP HITS - MIX by GIAH MKD

23177
130
14
00:51:21
15.07.2013

List of songs/Листа на песни: 1. RNS - Frekvencii 00:00 - 00:50 2. Rimiski Masiv - Ljubov i pocit 00:50 - 02:15 3. DNS - Recenzija 02:15 - 03:68 4. LD Pistolero ft Don Dada and Sky Wikluh - Duplo ludji 03:58 - 04:45 5. Legijata - Idi u kurac 04:45 - 06:35 6. Dudo - Go vrtime svetot 06:35 - 07:01 7. Green Out - Blokovi 07:01 - 08:36 8. Da Dzaka Nakot - Dupla negacija 08:36 - 10:01 9. SVP ft Struja - Ti treba srce 10:01 - 11:15 10. RNS - Mojot narod 11:15 - 12:30 11. SAF - Race gore 12:30 - 14:45 12. Toni Zen - Vo poln efekt 14:45 - 15:50 13. Toksikologija - Cekeraukc 15:50 - 16:30 14. Slatkaristika - Kolku e dobro da si raper 16:30 - 18:00 15. Slatkaristika - Da poletam 18:00 - 19:13 16. Slatkaristika - Idiot 19:30 - 19:59 17. Toni Zen - Na vrvot 19:59 - 20:43 18. Toni Zen ft Slatkaristika - Mi casa es tu casa 20:43 - 22:10 19. Vrcak ft Tamara Todevska - Pop Pero 22:10 - 23:25 20. Vrcak ft Fani - Vozi me 23:25 - 24:34 21. Vrcak - Mars napagja 24:34 - 26:03 22. Toni Zen - Jas sum hip hop 26:03 - 27:18 23. Vrcak - I povtorno sam 27:18 - 28:28 24. Legijata - Nema ni gram somnez 28:28 - 28:48 25. RNS - Zivotot e ubav 28:48 - 29:07 26. RNS - Green out bandit 29:07 - 29:30 27. Edinstvena opcija - Dali ke mozes? 29:30 - 29:56 28. Str2 - Koga vrne istura 29:56 - 30:17 29. NZS - Eh Neno 30:17 - 31:14 30. Edinstvena Opcija - Hejterizam i renesansa 31:14 - 31:49 31. Slatkaristika - Sakas da si faca? 31:49 - 33:05 32. Slatkaristika - Dobro da e 33:05 - 34:10 33. Puka Kozmetika ft Edinstvena Opcija - Novo Lisice Budalo 34:10 - 34:39 34. Toni Zen ft Slatkaristika - Spusti se dole 34:39 - 36:12 35. Sigi ft Kacar - Pusti glas 36:12 - 37:45 36. Snoopy MC ft Deko - Serenada 37:45 - 38:15 37. NZS Eh Sindi 38:15 - 38:34 38. Toni Zen ft Edinstvena Opcija - Dali sakas? 38:34 - 39:49 39. KEMP OD - Glasot od ulicata 39:49 - 40:40 40. Fat B ft Mc Profi - Na rabot 40:40 - 42:05 41. Toni Zen ft Toksikologija - Skokaj 42:05 - 42:54 42. Slatkaristika - Zholta shtampa 42:54 - 44:33 43. Toni Zen - Vo moj stil 44:33 - 45:03 44. Toni Zen - Skopje e moj grad 45:03 - 47:04 45. Vrcak - Pred da zaspijam 47:04 - 48:35 46. Slatkaristika - Top 48:35 - 49:47 47. Str2 - Vo sekoj moment 49:47 - 51:20 This MIX of Macedonian RAP songs is made by ME.. I hope you ENJOY !;) AND LIKE IT. : )

2BONA x KRISKO - GORILLA [Official Video]

15518312
89295
3804
00:02:46
27.11.2019

Follow 2Bona 🤍facebook: 🤍 🤍instagram: 🤍 Follow Krisko Instagram: 🤍 Facebook: 🤍 Music Video by 2Bona x Krisko performing “GORILLA“ Produced by: 2Bona x Krisko Powered by: Circle, Badel 1862 a.d Skopje Official Download Links: iTunes: 🤍 Spotify: 🤍 Produced by: 2Bona, Krisko Music: Mario Jelikj & Antonio Stojanovski Lyrics: Mario Jelikj, Antonio Stojanovski, Krisko Arrangement: Ivan Jovanov - Iwayo Directed & Edited by: Ognen Shapkovski DOP: Kristijan Teodorov Ronin operator: Aleksandar Ivanovski Scenography: Vlatko Zafirkovski & Andrej Mitevski Photography: Stefan Damjanoski Post production: Ivan Kurtevski Special Thanks to: Petre Alchev Makeup: Marina Stankovska Body Makeup artist: Andrijana Stankovska For Bookings 2Bona: +38970340499 FTS Booking Hotline: +359 882 211 511 Facing The Sun Copyright Management Реф: Камера ја снима, сакаш ти?! но јас ја имам, можеше и ти, но не те бива до мене герила, идам ко горила. Горила, Мене не ми треба фина, ми треба лоша да сме фирма, пара боја лила, заедно сме сила, шетам ко горила. Кун: Доаѓам од џунгла, шетам ко горила, не ветувам чуда но ко “red bull“ давам крила. Немам видено бел ден, не гледам ни зијан, парите ги штекам нема да ми ги пијат. Тонито: Длабоко навлезено, ме гледа као “alien“, штекам за невремето, гриземе ко “terrier“. Се ми е ко на филм, а се ми е “real“, ко да е вечно летото, “Gorillaz Team“, не, не си ти, не, не го следиш темпото. Реф: Камера ја снима, сакаш ти?! но јас ја имам, можеше и ти, но не те бива до мене герила, идам ко горила. Горила, Мене не ми треба фина, ми треба лоша да сме фирма, пара боја лила, заедно сме сила, шетам ко горила. Криско: За нас никад нема зима, не ми глуми фина, црна AMG горила имам, гледаш дека не те бива, сакаш да пливаш со ајкулите, а не знаеш да пливаш! Македонско девойче работи за мене у Скопие чук-чук, кой е? Как кой ве! Денари-денари-денари-денари Ти искаш да си принцеса Всичките ти дрехи са от AliExpressa Няма се плашиш - все едно И без това тука си временно Гърлото ти е дълбоко като Охридското езеро Идват и си отиват Бизнесът да се развива Който не се адаптира да умира

Bob Mc - Makedonija

86390
1130
122
00:03:55
01.12.2011

Bob Mc (Koncept) - MAKEDONIJA (Hood Records - Prod. by Cile) 2011 Bob Mc - Makedonski Krvopis - 🤍 Poetika Ft . Bob Mc - Poema Za Tatkovinata - 🤍 Lyrics: Чеда сме на Александар, борбени, горди и силни ни оставиле царство со татко му втори Филип Македонската фаланга храбро пола свет поразија шеснаесет крако сонце светело дури до Азија! библиска земја, доказ ни се многу дела Македонско кралство деветти век пред наша ера борби за територија, победи, порази, падови измачуван народ, ко војниците на Цар Самоил! нов окупатор дошле османлии клети не знаеле дека турски аскер не му вреди 500 години ропство, но ние сме како пиреј кој сака нека дојди МАКЕДОНЕЦ ЌЕ ПРЕЖИВЕЈ! Карев, Ѓорче Петров, Даме Груев, Јане Сандански Комити, ајдуци, војводи, против темни зандани! Гоце Делчев, Питу Гули давале отпор тврд сите знаеле едно СЛОБОДА ИЛИ СМРТ!!! 2х рефрен МАКЕДОНИЈА!! наша земја мала мила НЕПОКОРЛИВА!! си и секогаш си била од Шара по Вардар и низ Пелагонија Пиринска, Егејска тоа е МАКЕДОНИЈА!! Втори август 1903! Илинденско востание од наша Македонска чета! доказ за непокорот Крушевската република ЗА МАКЕДОНИЈА СЕ ЖИВЕЕ И СЕ УМИРА! села градови разрушени, востанија задушени но не можеле против обединети и здружени! нов Илинден, заседание на АСНОМ Македонска држава поддржана од народ гласно окупатори фашисти, денови пак темни исти гинат херои, плаче мајка, плачат блиски! распарчена, поделена, не знаеле за стоп за нашата слобода гинеле БОРЦИТЕ ОД НОБ слободен Вардарски дел се приклучва на Југославија а Пирин и Егеј непријатели го зграбија 8 Септември конечно независна 91 година, РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!! 2х рефрен МАКЕДОНИЈА!! наша земја мала мила НЕПОКОРЛИВА!! си и секогаш си била од Шара по Вардар и низ Пелагонија Пиринска, Егејска тоа е МАКЕДОНИЈА!! Нема крај на маки, следи 2001 во нашата мала земја непријатели пак врват слезени од планина, бараат човекови права а нив ништо не му фали, само омраза садат! почнува војната, гинат наши млади чеда терористи пукаат, нашиот мирен народ бега! Карпалак, Вејце, Љуботен, манастирот во Лешок останува засекогаш спомен темен тежок! си поминал низ се, народе наш горе глава јас не заборавам, ХЕРОИ ВЕЧНА ВИ СЛАВА!! денес не ни признаваат име, црква и народ а политичари без интерес, освен за ќарот туѓи знамиња, двојазичност, куп права за малцинства му даваме се! а тие арно не ни мислат!! покажиму на светот кој си, што си ти бе момче следи уште борба, РАЗБУДИ СЕ МАКЕДОНЧЕ!!!! МАКЕДОНИЈА!! наша земја мала мила НЕПОКОРЛИВА!! си и секогаш си била од Шара по Вардар и низ Пелагонија Пиринска, Егејска тоа е МАКЕДОНИЈА!! Official YouTube Channels: 🤍 🤍

DJ 89 - НАРОД | NAROD [BALKAN TRAP] | BRATЯТА

5700087
74884
2434
00:02:56
06.01.2018

НАРОД | NAROD НАРОД, КОЙТО ХОДИ ПО ОГЪН И ЛЕД НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ УНИЩОЖЕН! "Денят е 6-ти януари, първите слънчеви лъчи вече са се отразили в ледените води на Тунджа, а хилядите стекли се в Калофер гости тръпнат в очакване да видят вековния български обичай. Точно в 7:45 ч. стотици мъже се спускат заедно прегърнати в реката, танцувайки под мелодията на тъпани и гайди, възпявайки Ботевите стихове и развявайки гордо българското знаме. Сковаващата от студ река в миг закипява и отпуска ледената си хватка, пречупена от смелостта на българските мъже. Усещането е Божествено, а страхът, умората и болестите са отмити. EN: A NATION THAT WALKS ON FIRE AND ICE CANNOT BE DESTROYED! The day is January 6th, the rising sun is already reflected in the icy waters of Tundja, and thousands of guest that have come down to Kalofer are thirsty, waiting to see the centuries-old Bulgarian custom. Precisely at 7:45, hundreds of men dart into the river, arm in arm, dancing under the melody of kettle-drums and bagpipes, singing the Botev verses and proudly waving the Bulgarian flag. The freezing-cold river starts boiling in a flash and relaxes its icy grip, broken by the courage of the Bulgarian men. The feeling is Divine and the fear, the fatigue and sickness are washed away." Текстът е взет от български пъзел "ЛЕДЕНО ХОРО" създаден от 🤍 Музика и аранжимент: Иван и Ангел Петкови Видео: BORE Studios, BMP Cinema, Sky Pictures Bulgaria, Blagoy Momchilov Cinematography & Photography Превод: Илиян Гайтански #BRATЯТА #DJ89 #BALKANTRAP #НАРОД [BALKAN UNION]: 🤍 [BALKAN TRAP I & II]: 🤍 [FUTURE FOLK I & II]: 🤍 [BALKAN TRAP I & II] & [FUTURE FOLK I & II] CD: 🤍 Subscribe for more! DJ 89: 🤍 🤍 🤍 🤍 🤍 (C) 2018 BRATЯTA

FYRE - Всекиму Своето (prod. by Vitezz) (Official 4K Video)

9554689
96451
2995
00:04:32
11.06.2020

Официален видеоклип към песента - "Всекиму Своето". Поръчай новия албум "Всекиму Своето" на pre-order от тук: 🤍 Текст: FYRE Бийт, микс, мастер: Александър Александров - Vitezz / 02 Studio Sofia Видео: Александър Александров - Vitezz, Огнян Павлов - FYRE FYRE във Facebook: 🤍 FYRE в Instagram: 🤍 Vitezz в Instagram: 🤍 Vitezz във Facebook: 🤍 02 WEAR във Facebook - 🤍 Благодарим на Foot Court! # FootCourtFamily Ако видеото ви е харесало ударете един палец нагоре, споделете го с вашите приятели и коментирайте.

БИЛКА ПРАВНА РАСПРАВА-Митко Гаштаровски-Пикисипи

1670
23
00:01:51
12.05.2018

Легендарниот македонски рап артист Митко Гаштаровски- Пикисипи зеде учество во интерактивниот дел на правната расправа посочувајки го коректниот и безболен однос на Чешките овластени службени лица во поглед на конзумирањето канабис.

FYRE - Kylian Mbappé (prod. by Vitezz) (Official 4K Video)

14448474
187560
10740
00:03:35
15.08.2018

Официален видеоклип към песента - "Kylian Mbappé". Текст: FYRE Бийт,микс,мастер, видео: Александър Александров - Vitezz NOW available on all streaming platforms (Spotify, Apple Music, Deezer, etc.): 🤍 Vitezz във Facebook: 🤍 FYRE във Facebook: 🤍 FYRE в Instagram: 🤍 Vitezz в Instagram: 🤍 02 WEAR във Facebook - 🤍

БИЛКА ПРАВНА РАСПРАВА-Митко Гаштаровски-Пикисипи

2235
25
00:01:39
14.05.2018

Легендарниот македонски рап артист Митко Гаштаровски Пикисипи зеде учество во интерактивниот дел на правната расправа посочувајки го некоректниот однос на македонските овластени службени лица во поглед на конзумирањето канабис.

FYRE x MILIONI - Аз Съм Готов (prod. by VITEZZ) (Official 4K Video)

3404270
39494
1548
00:02:57
21.01.2021

Официален видеоклип към песента - "Аз Съм Готов". Текст: FYRE, MILIONI Бийт, микс, мастер: Александър Александров - Vitezz / 02 Studio Sofia Видео: Александър Александров - Vitezz, Огнян Павлов - FYRE FYRE във Facebook: 🤍 FYRE в Instagram: 🤍 Spotify: 🤍 MILIONI: 🤍 🤍 🤍 Vitezz в Instagram: 🤍 Vitezz във Facebook: 🤍 02 WEAR във Facebook - 🤍 Ако видеото ви е харесало ударете един палец нагоре, споделете го с вашите приятели и коментирайте.

GERILA - Prav Rap feat. DJ Slave

40407
315
48
00:04:35
25.10.2012

ГЕРИЛА - ПРАВ РАП АЛБУМ: ТВРДО, РАПАВО И ПРЉАВО (НОЕМВРИ 2012) Продукција: Т-Ghost Скреч: DJ Славе ГЕРИЛА СУ: Т-GHOST, МИЉУШ, НБК, TWISTER, ЧАНГЕ, ЛУД МИЌО TG: Па слушни како треба прав рап да звучи укључи га мозак и свати, нешто научи и не се курчи зашто немате појма освен празно флоу у вашу лирику што има? празна рима а порука камо гу најбитно га немате ви правите за забаву с'с лабаву матрицу,спремни сценски мислите дека сте хард кор с'с ритмови женски тој л'жите некои малолетници што слушав фифти-мифти, рап почетници нашминкани па се клатив по ТВ с'с срање меко а прав рап лупа негде од паре далеко о о па не продавам духовно можда сам слаб материјално ама не и стиховно види што не сам ни за ебан кеш, ни за стоку у рап сам чисто од љубав како Рикелме у Боку што кур не смо ни за некоју популарност глас од улицу што изнаса само реалност стварност е дека сам У рап 100 посто чисто па фрљам риме исто како палто Јонче Христов(СКИ) Миљуш: прав рап, па слушни само и тој пласирам не си прав у игру, како мета те центрирам демонстрирам душу, дело има тежину надограден с'с вештину текст пун истину прашај у околину кој за хардкор важи да чуеш подземан звук поубаво потражи истражи ги улице подруми с'с влагу од куде ми доваѓа инспирација за сагу има снагу бит увек лупа здраво еве ти пример како звучи срање право право рокам мајк к'д у руке стисну 30ку у џеп а још по улице кисну притисну на он па праќам ве у орбиту не сте битни за хип хоп с'с лирику литу да се подмиту нема не сам рапер шема за прав рап треба муда нема дилема па трема се гледа на ваши лица навлечен на рап како на раку пијаница прва шестица у кумановски етар дувамо емсија како у траку ветар НБК: заврти луп, бас и бубањ нека свирив екипа нека фрља четири по четири слог на такт како Чави прецизан наши потомци ќе ги славив предци знам закључу те у мрак, на врат ти вржу јуже с'с бум бап рап, преко такт те спржу друже опкружен едино с'с пепел и прашину оставу микрофон, а позади тишину не постои ништо на крај к'д се сумира твој е површан, мој поглед зумира улегну у причу и наежив ми се влакна доле у подрум склапам рап прав рапав ТWИСТЕР: рапав прав рап брат репрезент герила да га срамите наш рап епа брат не бива све киллаз, кидав рап дебилан што стои ни на пут Еј нежни рапери ауфиедерсен капут Па сам љут и бес исфрљам на микрофон туј смо за много године ви броите ситно бро ништо битно. д'нска ве има јутре ќе ве нема пролазни сте ви, герила екипа е голема спремна спрема рап верна, пуна текстови цистерна гази преко шљам крема, увек е спремна сцена да дојдев да растурив све по ред мои људи хип хоп ќе се разбуди, кд герила ќе понуди тој што му фали на ку мени истински звук тврди битови зашто ти-гоуст користи слух и текстови реални што ти пренасав здраво знање па кд сумираш добиваш ПРАВ РАП право срање

Vrcak - I Povtorno Sam (Official Video 1999)

618648
2669
250
00:04:08
04.03.2015

Се извинувам за лошиот квалитет на клипов само ова успеав да го најдам

Fundament - Intervju

1395
24
1
00:08:34
31.08.2015

Си напраивме лаф-муабет со еден од најпродуктивните Македонски рап продуценти - Филип Фундамент кој во моментов живее и твори во ладната Канада.Се за неговите почетоци и првите групи во Кочани, соработките со македонските и странските рап артисти, албумот кој го спрема, можете да дознаете доколку го погледнете вјуто.Респект што одвои време за вју и што не пратиш од Канада БЛА БЛА ТЕЛЕВИЗИЈА е тука за тебе ПОЧИТ!!!

Eminem (Diss-Track) НА МАКЕДОНСКИ (by KKROT)

2301
88
30
00:03:33
29.12.2019

beat - (Prod. Zyeq) Mix Master - BEBE DETE BOG A.K.A KKROT Ги пратиме светските трендој хахахахах, овај дис е шега за вие шо сте ХЦ фаној на Eминем, не плачите после хахахах

Криско - Нашият Живот (ft. Бон-Бон) [Official HD Video]

11646317
84719
3581
00:03:41
21.10.2015

Криско - Нашият Живот (ft. Бон-Бон) [Official HD Video] Powered by HUAWEI P8 Музика, текст и аранжимент: Криско Режисьор: Кирил Киров - Кико Продуцент : Krisko Beats 🤍instagram.com/kriskobeats 🤍facebook.com/kriskoofficial Стайлинг Krisko - магазин Massive 🤍 FTS Booking Hotline: 0882 211 411 Facing The Sun Copyright Management

Мики Растаман - Кучешки Живот

3373
58
8
00:03:20
31.01.2011

Македонски старошколски рап.

Vju so Org na Rap Skillz MK

1782
18
0
00:08:12
11.10.2016

Си напраивме муабет со Јордан и Марин организатори на Рап Скилз, Дешавка за вокабуларно рапување и изразување, низ рими и флоу која веќе неколку години се случува во регионот. За прв пат кај нас, младите македонски емсиња ќе рокаат battle еден против друг на плочник во сабота 15 октомври и ќе го започнат спортското рапување. што друго ќе се дешава погледнете во вјуто за Рап Скилз.

MBT X MARSO X BOBKATA - РАП СЪС СТАБИЛНИ ОСНОВИ (MIX)

24219
522
34
00:30:22
11.01.2019

Най доброто от МБТ и Мърда instagram:🤍mbtlabelmemeta

MACEDONIAN RAP MIX

9280
64
8
00:45:34
11.08.2013

Macedonian RAP MIX Македонски рап микс NOV POREDOK : Zvukot nazad Povik za vonja DNS: Vo dobro i vo zlo Recenzija SVP Ti treba srce Raperite se sTramat LEGIJATA: 1L Ej Gn'so LD Pistolero Duplo ludi Tonyo San Odmazda STRAJK Dejndza PUKA KOZMETIKA Od srce i dusa KACAR: Rimuvan stih Jasno e BAD CONTRACT Ohrid grad Nema diss BIZZY Nesto A-U ft. dudo zige zage Vlada dolu URBAN MINDS Ohrid gori ft. bizzy RADIOACTIVE PROJECT Betonot gi znae site tajni

Phoby Della (Dia Pason) - Андер Рап (MoniMan Prod.)

204
2
0
00:02:01
19.09.2014

Rap Phoby Della (Dia Pason) - Андер Рап (MoniMan Prod.)

Macedonian Idol - Настап на Тони Зен

11575
45
5
00:04:28
15.03.2011

Настап на Тони Зен на вториот мини концерт на Македонскиот Идол! 14.03.2011

Kirilica Makedonski sinovi

4997
30
2
00:05:26
20.06.2009

ДИО - ШАХ МАТ! (Official Audio 2018)

1580
94
26
00:02:16
10.06.2018

Шах Мат! Биди и ти дел од оваа група: 🤍 - Instagram : 🤍 Facebook profile : 🤍 Facebook funpage : 🤍 YouTube Channel : 🤍 WebSite: 🤍 - Tags: Dionatic, Dio, pesni, makedonski rap, shah mat, official audio 2018, Дионатик, Дио, песни, македонски рап, шах мат, официјално аудио 2018, дио - шах мат,

ОЦЕНУВАЊЕ МАКЕДОНСКИ ПЕСНИ: 2Bona x Tyzee - JUG

90806
5323
434
00:08:15
11.05.2021

Песната пуца ► 🤍 Instagram ► 🤍 Clothing ► 🤍 Discord ► 🤍

Назад
Что ищут прямо сейчас на
македонски рап grow bag unboxing video como dibujar un celular лучшие сорта голубики халк враг aek agia sofia девушка нубик samzone new video �������������� ���������������������� fifa online 4 ทีมเมต้า настройки экспорта adobe premiere pro vsphere 6.5 дружба 4 бензопила KOOLSHARE LEDE SERENA CHA CHA บัวผัน ทังโส ศรีจันทร์ วีสี Κι Khandesh Hindi Comedy сварка аппарат нархлари кисель Изотова