Top News - Miku i Putinit fiton në Hungari / Viktor Orban kritikon Zelenskin në fjalimin e fitores

3294
0
16
04.04.2022
Top Channel Albania

Top Channel Albania

5712720692
2310000
305735
23.06.2011
AL
Описание видео:

Kryeministri nacionalist i Hungarisë, Viktor Orban ka fituar një mandat të katërt në zgjedhjet e përgjithshme në vend, tregojnë rezultatet e deritanishme. Partia e tij e krahut të djathtë, Fidesz, ka marrë 53.1 për qind të votave, me 98 për qind të votave të numëruara deri më tani. Aleanca opozitare, e udhëhequr nga Peter Marki Zay, ishte pas tij me 35 për qind. Në fjalimin e tij të fitores, Orban kritikoi burokratët e Brukselit dhe presidentin e ukrainës, Volodimir Zelenski, duke i quajtur ata kundërshtarë. Kjo ishte një fitore e madhe. Ata mund ta shohin këtë që nga hëna, por sigurisht edhe nga Brukseli po ashtu... Hungaria ndan një kufi me Ukrainën dhe ka pritur më shumë se gjysmë milionë refugjatë deri më tani. Orban insiston se do të ndihmojë njerëzit por nuk do ti dërgojë armë ukrainës dhe në këtë mënyrë ai e mban vendin jashtë luftës. Zelenski në vazhdimësi ndërkohë ka kritikuar politikat e Orban. Kur rezultati të konfirmohet zyrtarisht nga komisioni zgjedhor në Hungari, fitorja do të jetë e katërta radhazi e Fidesz që nga viti 2010. 58 vjecari Orban ka marrëdhënie jo të mira me Bashkimin evropian, që konsideron se Fidesz ka dëmtuar institucionet demokratike të Hungarisë. Në 12 vitet e tij në pushtet, orban ka rishkruar kushtetutën, ka mbushur gjykatat kryesore me të përzgjedhur të tij dhe ka ndryshuar sistemin elektoral, në avantazh të tij. Gjatë fushatës, fraza më e përdorur nga opozita, ishte : Orban apo Evropën. Kandidati i opozitës kishte argumentuar se hungaria duhej ti bashkohej polonisë, britanisë e të tjerëve për të ndihmuar ukrainën me furnizime me armë. Dhe nëse do të ishte e nevojshme dhe vetëm në kornizat e NATO-s, duhej edhe të konsideronte dërgimin e trupave. Pamje:AFP Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍top-channel.tv/ Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍bit.ly/2Y15KwK For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍bit.ly/2FglWTs Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍bit.ly/2uaYG2U Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍bit.ly/2TJndeH #Orban#Deklarata#TopChannel

Кадры из видео
Top News  - Miku i Putinit fiton në Hungari / Viktor Orban kritikon Zelenskin në fjalimin e fitores
Top News  - Miku i Putinit fiton në Hungari / Viktor Orban kritikon Zelenskin në fjalimin e fitores
Top News  - Miku i Putinit fiton në Hungari / Viktor Orban kritikon Zelenskin në fjalimin e fitores
Top News  - Miku i Putinit fiton në Hungari / Viktor Orban kritikon Zelenskin në fjalimin e fitores
Тэги из видео
Комментарии пользователей:
Что ищут прямо сейчас
Zebra dove sound хс пещеры стенаний колоды тег52 дурка2 save game my summer car zone4 key 5 Bajuband lock ankha dance meme логические навыки как накопить боксы в бравл старс знания барвиха рп грабитель банка Не работает принтер �������� ������������ ������������ Calabash (Food) улыбка пересмешника бесплатно منوعات банда джеффов Guruvayur Devaswom
Похожие видео
07.02.2023
Top News-‘Vuçiç kërkon amnisti për familjen e tij’/ Akuzat e opozitës në Serbi për paktin me Kosovën

Top News-‘Vuçiç kërkon amnisti për familjen e tij’/ Akuzat e opozitës në Serbi për paktin me Kosovën

07.02.2023
Top News - E mërkura, zi kombëtare në Kosovë/ Osmani-Nderohen viktimat e tërmeteve

Top News - E mërkura, zi kombëtare në Kosovë/ Osmani-Nderohen viktimat e tërmeteve

07.09.2020
Cfare do te ndodhe me Ujmanin dhe veriun e Kosoves?

Cfare do te ndodhe me Ujmanin dhe veriun e Kosoves?

02.09.2021
Rama: Kosova ka hyrë në një cikël të rrezikshëm

Rama: Kosova ka hyrë në një cikël të rrezikshëm

04.04.2022
Top News  - 6 mijë shqiptarë pa të drejtë vote / Osmani denoncon: Vuçiç ndëshkoi Luginën e Preshevës

Top News - 6 mijë shqiptarë pa të drejtë vote / Osmani denoncon: Vuçiç ndëshkoi Luginën e Preshevës

22.11.2022
Top Channel/ Provokon Orban, vesh shallin me hartën e 'Hungarisë së Madhe'

Top Channel/ Provokon Orban, vesh shallin me hartën e 'Hungarisë së Madhe'

19.01.2022
Meta i prerë: Asnjë aleancë politike me Edi Ramën në të ardhmen

Meta i prerë: Asnjë aleancë politike me Edi Ramën në të ardhmen

06.04.2022
500 dollarë dita? Keisi reagon pas deklaratës së Stresit!- Goca & Gra

500 dollarë dita? Keisi reagon pas deklaratës së Stresit!- Goca & Gra

07.02.2023
Top News - Qyteti zgjedh kryebashkiakun e vdekur/ U vra para hapjes së procesit të votimit

Top News - Qyteti zgjedh kryebashkiakun e vdekur/ U vra para hapjes së procesit të votimit

16.09.2021
Bardhi pranoi se e kanë thirrur në Ambasadën Amerikane, Bushati: Po flet si i shantazhuar

Bardhi pranoi se e kanë thirrur në Ambasadën Amerikane, Bushati: Po flet si i shantazhuar

10.03.2022
Shqiptari,

Shqiptari, "miku me besnik i Putin". Njihni aktorin qe eshte sozi e diktatorit çeçen Kadirov | ABC

21.05.2021
Breaking | Diplomati zbulon sekretet e fshehta të Berishës | Top News

Breaking | Diplomati zbulon sekretet e fshehta të Berishës | Top News

09.08.2022
Top News- Kryeministri rrezikoi mbytjen në Adriatik!/Si e shpëtoi gazetari pak para se të fundosej

Top News- Kryeministri rrezikoi mbytjen në Adriatik!/Si e shpëtoi gazetari pak para se të fundosej

03.04.2022
Ndizet debati, Alfred Cako: Ja si po bëhet propagandë me luftën E Diell 03/04/2022

Ndizet debati, Alfred Cako: Ja si po bëhet propagandë me luftën E Diell 03/04/2022

06.04.2022
“Poshtërsia që po i bëhet Sheshit të Flamurit”, avokati zbulon kallëzimet penale-Shqipëria Live

“Poshtërsia që po i bëhet Sheshit të Flamurit”, avokati zbulon kallëzimet penale-Shqipëria Live

04.04.2022
Top Channel/ PS “përjashton” Berishën. Presidenti i ri, formalisht negociata vetëm me Alibeajn

Top Channel/ PS “përjashton” Berishën. Presidenti i ri, formalisht negociata vetëm me Alibeajn

03.05.2021

"3 bandat e Rrogozhinës", Duma flet me emra dhe tregon historinë e djalit me "bexhe" të rremë